Ця книга - чудовий ресурс для батьків і опікунів, а також фахівців у галузі психічного здоров'я, вчителів, консультантів та коучів, які працюють з підлітками, що страждають на розлади харчової поведінки.
У ній чітко викладено принципи підходу Модслі та процес залучення батьків до лікування, оскільки для них годування дитини - це один із проявів любові, і так було завжди! Проте, коли дитина страждає на розлад харчової поведінки, батьки часто втрачають впевненість у виконанні цього основного завдання. Цей посібник дозволить їм сповнитися рішучості і допоможе дитині одужати з використанням практичних та науково доведених методів.
Принципи сімейної терапії Модслі допоможуть вам:
регулювати прийоми їжі
справлятися з переїданням, очищенням та фізичними навантаженнями
запобігати рецидивам
Розлад харчової поведінки у підлітків, як-от анорексія, булімія або психогенне переїдання, може викликати у батьків почуття занепокоєння, невпевненості чи навіть безпорадності перед проблемами. Тому потрібні перевірені та ефективні методи лікування. У цій книзі описаний науково обґрунтований підхід, який допоможе підлітку зробити вибір на користь здорового способу життя й підтримувати його не лише фізичне, але й ментальне здоров'я.
Програма, яка описана у книзі, базується на принципах унікального підходу до лікування розладів харчової поведінки у підлітків, що називається системою сімейної терапії Модслі. Цей посібник дозволить контролювати відновлення режиму харчування підлітка, допоможе йому нормалізувати харчову поведінку, відрегулювати прийоми їжі, розширити раціон харчування, навчити правильним харчовим звичкам, а також використовувати копінг-стратегії та навички, необхідні для запобігання рецидивам.
Про авторку
Лорен Мюльхайм - клінічний психолог та фахівець із розладів харчової поведінки. Доктор Мюльхайм проходила навчання у клініці розладів харчової поведінки Рутгерс та отримала сертифікацію Інституту розладів харчової поведінки у галузі сімейної терапії Модслі (FBT). Вона також сертифікована Міжнародною асоціацією фахівців із розладів харчової поведінки (IAEDP) та працювала у різних установах, включаючи Центр дослідження ожиріння, стаціонарні лікарні, амбулаторні клініки, інтернати. Крім того, д-р Мюльхайм займається приватною практикою.
Стислий зміст
Про авторку 19
Подяка 21
Передмова 23
Вступ 27
Глава 1. Що відбувається з моєю дитиною 37
Глава 2. Роль батьків у терапії 57
Глава 3. Як взяти на себе відповідальність за лікування 71
Глава 4. Методи структурування лікування та контролю поведінки 89
Глава 5. Як почати регулювати харчування підлітка 103
Глава 6. Методи регулювання харчування 121
Глава 7. Оцінка прогресу та труднощі у процесі лікування 139
Глава 8. Як розвинути гнучкість харчових звичок та розширити раціон харчування підлітка 155
Глава 9. Як виробити харчову незалежність підлітка 165
Глава 10. Відновлення та профілактика рецидивів 179
Література 189
Посилання 191