Перевірені та ефективні навички подолання занепокоєння й тривоги
За генералізованого тривожного розладу (ГТР) людина може відчувати надмірне й неконтрольоване занепокоєння через проблеми зі здоров'ям, фінансами, стосунками, роботою або через будь-які інші незначні труднощі (наприклад, як не запізнитися на зустріч). Це хронічний стан, що проявляє себе низкою руйнівних симптомів, як-от проблеми з концентрацією уваги, постійна втома, порушення сну й м'язове напруження. Отже, як упоратися з тривогою й не дати їй узяти гору?
Автори цієї книжки - відомі психологи, які спеціалізуються на дослідженні тривожних станів.
У книзі розглянуті перевірені та ефективні методи когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), що застосовуються для керування надмірно тривожними станами й занепокоєнням. Автори демонструють, як життєва невизначеність живить тривогу та як розвинути навички подолання цих станів. Книга навчить визначати два ключових типи занепокоєння (поточні проблеми та уявні ситуації), знаходити конкретні шляхи боротьби з кожним з цих типів і долати рецидиви. Настав час припинити турбуватися й почати жити повноцінним життям!
"Кожен, хто страждає на генералізований тривожний розлад (ГТР) або кому важко впоратися із занепокоєнням, обов'язково має прочитати цю книгу. Вона також буде корисна спеціалістам і студентам, які цікавляться методами лікування тривоги".
- Девід Дозуа, професор клінічної психології Університету Західного Онтаріо.
"Наполегливо рекомендую цю книжку всім, хто відчуває, що тривога впливає на їхнє життя, а також психотерапевтам, які допомагають своїм клієнтам упоратися з нею".
- Лізабет Ремер, професорка психології Массачусетського університету в Бостоні.
Про авторів
Меліса Робішо - клінічний психолог, співзасновниця Ванкуверського центру КПТ, асоційована професорка психології та психіатрії в Університеті Британської Колумбії та Університеті Саймона Фрейзера. Спеціалізується на лікуванні тривожних розладів з акцентом на ГТР.
Мішель Ж. Дюга - професор психології Університету Квебека в Оттаві та доцент кафедри психології в Університеті Конкордія. Автор численних досліджень в галузі етіології та лікування ГТР.
CТИСЛИЙ ЗМІСТ КНИГИ
Про авторів 15
Подяки 16
Передмова 19
Вступ 21
Глава 1. Занепокоєння, тривога і ГТР 25
Глава 2. КПТ для лікування ГТР 45
Глава 3. Чи корисне занепокоєння 63
Глава 4. Позитивні переконання про занепокоєння: вивчаємо факти 79
Глава 5. Занепокоєння та загроза невизначеності 103
Глава 6. Інтолерантність до невизначеності: розпізнавання захисної поведінки 115
Глава 7. Толерантність до невизначеності: перевірка переконань 129
Глава 8. Шлях до прийняття невизначеності 143
Глава 9. Стратегії подолання занепокоєння щодо поточних проблем 157
Глава 10. Стратегії подолання занепокоєння щодо гіпотетичних ситуацій 179
Глава 11. Закріплення досягнутих результатів: керування занепокоєнням з плином часу 195
Глава 12. Перешкоди на шляху до мети: як упоратися з тимчасовими зривами та рецидивами 207
Література 221